Invisalign

Certyfikowany Lekarz Invisalign

Należę do certyfikowanych lekarzy stosujących leczenie wad zgryzu metodą Invisalign.

Leczymy wady zgryzu innowacyjną metodą Invisalign

Każda innowacyjna cecha systemu Invisalign służy jednemu celowi – uzyskaniu wymarzonego przez Ciebie uśmiechu. Właśnie dlatego miliony osób skorzystały z z tych zdejmowanych, niemal niewidocznych nakładek i w ten sposób odmieniły swoje życie. Każde małe przesunięcie oznacza zbliżanie się do nowego uśmiechu – efektywnie, delikatnie i precyzyjnie.

Co to jest Invisalign®?

Invisalign to przezroczysty aparat ortodontyczny w formie silikonowych nakładek. To przełom w dotychczasowym leczeniu ortodontycznym. Każda innowacyjna cecha systemu Invisalign służy jednemu celowi – uzyskaniu wymarzonego przez pacjenta uśmiechu.

Jak wyglądają nakładki Invisalign?

Aparat Invisalign złożony jest z pary nakładek na górny i dolny łuk zębów, które wykonane są z termoplastycznego silikonu. Kształt nakładek oraz ilość kompletów dostosowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jak powstają nakładki Invisalign®?

Uzębienie pacjenta jest skanowane za pomocą cyfrowego skanera. Na podstawie skanów lekarz przygotowuje plan wyrównania zgryzu oraz wizualizację. Pacjent zobaczy początkową pozycję zębów oraz planowany efekt docelowy. Na podstawie odcisku zębów tworzony jest komplet indywidualnych nakładek dostosowany do kształtu uzębienia pacjenta, które stopniowo będą przesuwały zęby do ostatecznej pozycji.

Nakładki zapewniają komfort używania bez bólu, lepsze dopasowanie oraz są łatwe w codziennym użytkowaniu. Dzięki prostocie zdejmowania i zakładania nakładek można cieszyć się ulubionymi potrawami bez żadnych ograniczeń. Osoby uprawiające sporty kontaktowe mogą zdejmować przezroczyste nakładki Invisalign przed treningiem.

Zalety nakładek Invisalign®

DOPASOWANE DO CIEBIE – W GastroDent przygotujemy indywidualnie nakładki wykonane z elastycznego materiału SmartTrack.

SKUTECZNE – Nakładki działają od pierwszego założenia. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku tygodniach.

WYGODNE – Precyzyjnie dopasowane do linii dziąseł są wygodniejsze niż tradycyjny aparat ortodontyczny.

NIEWIDOCZNE – Przezroczyste i dyskretne. Większość osób nie zorientuje się, że jesteś w trakcie leczenia.

ŁATWE W UŻYTKOWANIU – Łatwo zdejmowalne. Posiłki czy uprawianie sportów nie będą stanowić problemu.

Jak działa Invisalign®?

System Invisalign koryguje ustawienie zębów poprzez wywieranie kontrolowanego nacisku na poszczególne zęby przez odpowiednią ilość czasu, co powoduje ich stopniowe i delikatne przemieszczanie się. Dzień po dniu, milimetr po milimetrze.

Co 6 – 8 tygodni pacjent odbywa kontrolę, na której otrzymuje nowy zestaw nakładek na kolejne tygodnie. Co 2 tygodnie następuje wymiana noszonych nakładek na nowe, o nieznacznie zmodyfikowanym ułożeniu. Ten proces jest powtarzany cyklicznie i trwa tak długo, aż zęby znajdą się na właściwych miejscach.

Czy Invisalign® jest lepszy od innych metod?

Olśniewający uśmiech to cel każdego leczenia ortodontycznego. Aby to osiągnąć mamy wiele możliwości do wyboru. Zobacz, jakie możliwości daje przeźroczysty aparat:

Leczenie Invisalign®

1: Konsultacja

Podczas konsultacji w Eurodent lekarz wykona skan Twojego uzębienia i na tej podstawie omówi możliwe metody leczenia oraz zaprezentuje Ci jak Twój uśmiech będzie wyglądał po leczeniu ortodontycznym. Ponadto lekarz udzieli Ci szczegółowych informacji o przebiegu i czasie leczenia ortodontycznego, jego kosztach oraz odpowie na Twoje pytania.

2: Plan leczenia

Jeśli zdecydujesz się na metodę Invisalign, to wykonamy zdjęcia i wyciski zębów. Następnie stworzymy cyfrowy obraz 3D Twojej jamy ustnej. Na tej podstawie przeprowadzona zostanie wirtualna symulacja pokazująca w jaki sposób nakładki Invisalign będą przesuwać Twoje zęby. Na tym etapie lekarz będzie mógł też określić przewidywany czas i koszt leczenia. Z reguły jednak okres 1 roku jest wystarczający do uzyskania pięknego uśmiechu u osób dorosłych.

3: Indywidualne nakładki

W oparciu o wirtualny model 3D oraz ustalony plan leczenia, przygotujemy nakładki idealnie dopasowane do Twoich zębów. Nakładki są wykonane z termoplastycznego, przezroczystego silikonu, który nie podrażnia policzków ani dziąseł. Wygodne w noszeniu, bez problemu mogą zostać wyjęte na czas jedzenia lub zabiegów higienicznych. Ponieważ nakładki są przeźroczyste, nie będzie widać, że jesteś w trakcie leczenia ortodontycznego.

4: Zmiana nakładek

Co 7-10-14 dni (w zależności od wskazań lekarza) wymieniasz nakładki Invisalign na nowe. Każda zmiana to kolejny etap leczenia. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów i zakończenia leczenia na czas, zaleca się noszenie nakładek każdego dnia przez 20 do 22 godzin. Podczas całego procesu leczniczego lekarz prowadzący zaprasza pacjenta na pojedyncze wizyty kontrolne. Ze względu na to, iż w systemie Invisalign nie obawiamy się awarii aparatu, wizyty te można dopasować do stylu życia pacjenta. Osoby podróżujące czy mocno zapracowane mogą liczyć na mniejszą liczbę wizyt kontrolnych.

5: Piękny uśmiech

Gratulacje! Leczenie dobiegło końca, a Ty możesz cieszyć się równym uśmiechem. Aby zachować efekty leczenia bez zmian, zapytaj lekarza jak najlepiej dbać o Twój nowy uśmiech, żeby zapobiec ponownemu przemieszczaniu się zębów.

Koszty leczenia Invisalign®

Całkowity koszt leczenia jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta i zależy od stopnia wady oraz wymaganego czasu noszenia aparatu. Zapraszamy na konsultacje z lekarzem specjalistą.

Aparat niewidoczny Invisalign – podsumowanie

Ruchomy i przeźroczysty aparat nakładkowy. Nowoczesna terapia niewielkich wad zgryzu. Jest to innowacyjna metoda korygowania wad zgryzu za pomocą przeźroczystych nakładek, które prostują zęby. Nakładki są niemal niewidoczne i wyjątkowo estetyczne. Wykonane są z miękkiego materiału nie powodują u Pacjentów niedogodności i dyskomfortu związanego z codziennym użytkowaniem.

Zalety aparatu niewidocznego:

  • nakładki są przezroczyste, a przez to niewidoczne i nie zawierają elementów metalowych
  • nosząc je na zębach można normalnie śmiać się i rozmawiać
  • powierzchnia nakładek jest gładka
  • można je zdjąć np. do jedzenia czy wyczyszczenia, a następnie z łatwością włożyć powrotem
  • czyścimy je za pomocą szczoteczki i pasty do zębów
  • leczenie tą metodą jest bezbolesne oraz nieinwazyjne
  • regularne stosowanie nakładek gwarantuje wysoką efektywność leczenia