Wybielanie zębów

Wybielanie zębów
Wybielanie zębów
Kawa, herbata, papierosy, a także inne czynniki powodują przebarwienia i powstawanie osadów na zębach, jednak czasem ich ciemniejszy odcień jest uwarunkowany genetycznie. Niezależnie od tego z jakich przyczyn chcesz rozjaśnić zęby, warto najpierw dowiedzieć się na czym polega wybielanie zębów i dlaczego zabieg ten należy przeprowadzić w gabinecie dentystycznym.
Higienizacja
Higienizacja
Scaling to zabieg dentystyczny polegający na usunięciu kamienia nazębnego. Pozwala usunąć nagromadzone białko, płytkę nazębną, resztki pokarmu i bakterie próchnicowe.
Aparaty ortodontyczne ruchome
Aparaty ortodontyczne ruchome
Aparat ruchomy wewnątrzustny składa się z akrylowej płytki w kolorze wybranym przez Pacjenta (dziecko), drucianych elementów utrzymujących oraz elementów aktywnych: śrub, sprężyn. Najlepszym momentem na leczenie wad zgryzu przy pomocy tego typu aparatów jest okres wzrostu dzieci i młodzieży.
Invisalign
Invisalign
Invisalign to przezroczysty aparat ortodontyczny w formie silikonowych nakładek. To przełom w dotychczasowym leczeniu ortodontycznym. Każda innowacyjna cecha systemu Invisalign służy jednemu celowi – uzyskaniu wymarzonego przez pacjenta uśmiechu.
Świadczenia NFZ
Świadczenia NFZ
W ramach gwarantowanego leczenia ortodontycznego wad zgryzu pacjentowi przysługuje: leczenie z zastosowaniem aparatu ruchomego – do końca 12 roku życia kontrola wyników leczenia po jego zakończeniu – w okresie retencji do ukończenia 13 roku życia naprawa aparatu jeden raz w roku (1 element) – do ukończenia 13 roku życia
Aparaty ortodontyczne stałe
Aparaty ortodontyczne stałe
Aparaty stałe to urządzenia składające się z różnego rodzaju zaczepów (zamków, pierścieni) osadzonych za pomocą specjalnych klejów na stałe do powierzchni zębów. Zaczepy te stanowią umocowanie dla sprężystych drutów, będących właściwym źródłem siły działającej na zęby, którą dyktuje ortodonta.